DM Successor List

1.      

Sri Hemchand Sirohi, IAS

01.08.1986 - 06.11.1988

2.      

Miss. Amita Paul, IAS

06.11.1988 - 10.02.1989

3.      

Sri Vijay Prakash, IAS

10.02.1989 - 01.06.1989

4.      

Sri D.N. Verma, BAS

01.06.1989 - 18.06.1989

5.      

Sri Shakti Kumar Negi, IAS

18.06.1989 -  10.10.1991

6.      

Sri G. Krisnaiya, IAS

10.10.1991 -  23.10.1991

7.      

Sri Amarjeet Sinha, IAS

23.10.1991 -  09.11.1992

8.      

Sri Bimal Kriti Singh, IAS

09.11.1992 - 10.05.1995

9.      

Sri Arun Kumar Singh, IAS

10.05.1995 - 01.07.1998

10.       

Sri Pratyay Amrit, IAS

01.07.1998 - 16.02.1999

11.       

Sri Arunish Chawla, IAS

16.02.1999 - 24.03.1999

12.       

Sri R.K. Srivastava, IAS

24.03.1999 - 29.06.1999

13.       

Sri Arunish Chawla, IAS

29.06.1999 - 07.11.1999

14.       

Sri Nand Kishore Prasad, BAS

07.11.1999 - 14.11.1999

15.       

Sri Jyoti Bhramar Tubid, IAS

14.11.1999 - 11.09.2000

16.       

Sri Hukum Singh Meena, IAS

11.09.2000 - 27.11.2001

17.       

Sri Santosh Kumar Mall, IAS

27.11.2001 - 22.03.2004

18.       

Sri Mihir Kumar Singh, IAS

22.03.2004 - 07.06.2004

19.       

Sri Santosh Kumar Mall, IAS

07.06.2004 - 15.12.2004

20.       

Sri Anwar Alam Manzar, IAS

16.12.2004 - 27.08.2005

21.       

Dr. Rana Awadhesh, IAS

27.08.2005 - 12.12.2006

22.       

Sri Sanjay Kumar Agarwal, IAS

12.12.2006 -01.08.2009

23.       

Smt. Palka Sahni, IAS

01.08.2009-16.05.2010

24.       

Sri O.P. Roy, BAS (Incharge)

17.05.2010-02.06.2010

25.       

Smt. Palka Sahni, IAS

03.06.2010-14.02.2011

26.       

Sri Nawal Kishore, BAS (Incharge)

15.02.2011-26.02.2011

27.       

Sri Bala Murugan D., IAS

    27.02.2011-13.03.2013

28.       

MD. Sohail, IAS

   14.03.2013 -06.06.2014

29.       

Sri Shobhendra Kumar Chaudhary, BAS(Incharge)

   07.06.2014 -10.06.2014

30.       

Sri Aditya Kumar Das, IAS

  11.06.2014 to 03/08/2015

31.   Sri Manoj Kumar Singh, IAS   04.08.2015 to 20/09/2017
32.   Sri Alok Ranjan Ghosh, IAS   20.09.2017 to Continue